| trisoru a întrebat:

Salut lume, problema mea e simpla...laptopu mi-e ok doar ca, cum scot "incarcatoru" de la el se intuneca ecranu, daca il bag inapoi nu isi revine la luminozitatea setata chiar daca Brightness e la maxim si in adjust screen la fel, doar daca dau restart e luminos iar, apoi tot asa, daca nu e bagat incarcatoru, cum il bag cum intuneca iar, e Craciun fii bun si ajuta-ma, funda...mersi!

3 răspunsuri:
| firstboy a răspuns:

Cred ca ai Windows 7 ca si mine si mie imi facea asa, urmeaza pasii mei
in dreapta jos a ecranului ai acel icon cu o baterie dau click dreapta pe el si selectezi obtiuni de alimentare(eu il am in romana), apoi ti se deschide o fereatra unde in stanga selectezi :schimbarea momentului in care computerul intra in repaus si vezi ca ambele luminozitati pe baterie si pe alimentator sa fie la maxim.

Sper ca te-am ajutat.:-)

| trisoru explică (pentru firstboy):

E windows 8 dar jos la baterie aceleasi setari sunt, erau la maxim oricum, tot asa e cu problema sad, mersi oricum pentru efort, Sarbatori Fericite

| firstboy a răspuns (pentru trisoru):

Sarbatori Fericite si tie :-)