| Aura00 a întrebat:

M am hotarat sa imi cumpar o camera reflex, Nikon sau Canon. nu conteaza. Am cautat eu pe net dar nu m-a lamurit niciun site. Imi puteti recomanda una? Pana in 600€ pentru incepatori dar bunicica. Multumesc anticipat!

6 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Eu aș recomanda Nikon D3300 sau, și mai bine, D5200.

| Aura00 explică (pentru mihai69):

Nikon d5200 nu imi place, pare complicata si are cam multe butoane. Dar mersi frumos de sfat!

| mihai69 a răspuns (pentru Aura00):

Are ceva funcții în plus, și cam aceleași butoane, doar că sunt amplasate puțin diferit.
Și o facilitate foarte utilă: ecranul LCD rabatabil.
Dar cum spuneam mai sus: și D3300 e un aparat foarte bun pentru un debutant. Spor la pozat, orice ai alege!
http://www.f64.ro/f605020/nikon-d3300-kit-af-p-18-55mm-fara-vr-negru.html

| Aura00 explică (pentru mihai69):

Mersi mult pentru sfat!

| gelu1970 a răspuns:

Nikon D3300. si inca iti raman bani. e o camera buna, prestatii excelente, si o sa ramai surprins/a de fotografiile obtinute.

| Aura00 explică (pentru gelu1970):

Mersi pentru sfat!