| DedDedy a întrebat:

M-am mutat într-un apartament nou si încă nu am făcut contract de internet. Eu cu tovarășii mei ne plictisim de moarte Si am vrea sa ne jucam ceva împreună prin LAN dacă e posibil.
Avem un router tp-link n600 si 2 calculatoare care funcționează pe Windows 10.
Ne puteți ajuta cu niște pași cum am putea sta o conexiune intre cele 2?
Pe forumuri nu am reușit să fac nimic...

3 răspunsuri:
| Superior a răspuns:

Ai nevoie de internet indiferent de situatie. Poti incerca jocurile de genul "Split screen", cum ar fi Gang Beasts, Mortal Kombat X.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Https://youtu.be/n-sTtjF2IjI

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă nu vrei să te obosești să setezi cele 2 PC-uri, le conectezi prin router. Unu la portul 1, altul la portul 2 și merge direct. Ca să vă aflați IP-ul în Windows la start scrii cmd, dai enter, apare fereastra neagră, scrii ipconfig în ea, dai enter și-ți arată IP-ul.

Dacă ai telefon cu Android îl conectezi pa PC, dai tethering prin USB și ai net.