| ChristianKalman a întrebat:

Mă gândesc să cumpăr o imprimantă (color, de preferat) pe care să o țin în casă, în caz că am nevoie de documente urgent, print-uri, etc. Am văzut că sunt de mai multe tipuri, dar nu am înțeles exact ce și cum. Ce îmi recomandați? Care sunt mai avantajoase?
Mulțumesc!

4 răspunsuri:
| sorinake a răspuns:

Imprimantele laser pe toner.

PRO: Printezi un numar mai mare de pagini, calitate superioara fata de cele pe cerneala, viteza de printare foarte mare.

Contra: pretul mai mare decat una pe cerneala. Dar se amortizeaza investitia in timp

Uite un exemplu de imprimanta laser color de la Samsung : http://l.profitshare.ro/l/3869862

| Caro34 a răspuns:

Cele cu toner! Eu am cu cerneala și sunt o porcarie: se usuca cerneala, daca 2 sapt. nu am nimic de printat, mereu schimb pe cartuse sau incarc pe ele cu seringa... Cele cu toner costa cam scump toner-ul insa sunt calitativ mai bune si destul de economice! Numai bine!

| TufanelTufis a răspuns:

Ai putea sa te uiti la aceasta imprimanta:
http://euroshop.eu/......manta.html
eu am aceasta imprimanta si sunt extrem de multumit de ea!

| Ginosaurus a răspuns:

Cauta pe net si vezi acolo milioane de exemple si alegeti