| calin88 a întrebat:

Ma intorc in tara pentru o scurta perioada si m-ar interesa o firma care furnizeaza servicii de internet prin cablu, gen Focussat (o luna)! Stiti astfel de firme?

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu iti face nimeni contract pe 1 luna,

poti incerca net mobil

| mont a răspuns:

Fara perioada minima contractuala nu este internet fix, eventual rds dar vei plati tax de conectare. Aaa si se poate sa mai fie retele mici locale. Altfel ai solutia internetului mobil care e cu trafic nelimitat si pe cartela, insa viteza e mult mai mica.

| calin88 explică (pentru mont):

Am la rds de mult timp, dar e cam inghetat happy, nu stiu daca de fiecare data cand vin in tara pot sa-l pornesc si sa-l inchid cum vreau eu

| mont a răspuns:

Din pacate 4G nelimitat este doar la abonament la Vodafone, si chiar si la cele mai scumpe abonamente se limiteaza viteza dupa cativa Gb de trafic, astfel nu mai merge nici macar cat ar duce 3G-ul, nu 4G-ul. Valabil si la restul operatorilor din pacate la toti se limiteaza viteza pe conexiunile mobile.

| cosmii10 a răspuns:

Ia-ti un modem de internet de la Vodafone au conexiune 4g. funda te rog.

| calin88 explică (pentru cosmii10):

Trafic nelimitat?

| cosmii10 a răspuns (pentru calin88):

Da