| Sebastyan122 a întrebat:

Ma joc minecraft cu shader si imi arde pc-ul si incepe sa se auda cateodata o puscatura de plastic ceva de genu dar foarte silentios, de ce? Si ar fi vreo problema?

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

Odata ce se incalzeste creste turatia ventilatoarelor sa tina pasul, e si logic. Schimba pasta termoconductoare, curata-l bine si adauga alta racire mai buna si o sa fie mult mai bine.

11 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Cum "ti-l arde"? Incearca sa verifici temperatura la procesor, placa video, si curata-le, schimba pasta daca "ti-l arde" si te referi la acestea.

| Sebastyan122 explică (pentru CM7YRE):

Gen mi se incalzeste foarte tare si incepe sa se auda un zgomot extrem de mare zici ca e drujba

| CM7YRE a răspuns (pentru Sebastyan122):

Odata ce se incalzeste creste turatia ventilatoarelor sa tina pasul, e si logic. Schimba pasta termoconductoare, curata-l bine si adauga alta racire mai buna si o sa fie mult mai bine.

| Ineys a răspuns:

Doar la jocu asta iti face? E ciudat. Cum iti merge jocu? Are lag ceva?

Poate a pornit vreun ventilator care n-a mai pornit de mult pe acolo.

| Sebastyan122 explică (pentru Ineys):

Imi face la mai multe jocuri si nu nu e lag se misca in peste 60 de cadre pe ultra

| Cheptene1Natalia a răspuns:

Nu cred, poate fi de la jocul acesta

| BounCeFTW a răspuns:

Calculatoarele de pe vremea lu' Ceausescu trebuiesc tinute'n expozitii, nu in camere.

| Sebastyan122 explică (pentru BounCeFTW):

Bai nene eu am amd reyzen 5 8 gb ram si placa video rx 570 4 gb sa nu te aud

| BounCeFTW a răspuns:

De ce organul meu masculin genital nu imi apare raspunsu' foarte inteligent si bine ordonat aici?

| BounCeFTW a răspuns:

Salut! ma joc minecraft cu shader si imi arde pc-ul si incepe sa se auda cateodata o puscatura de plastic ceva de genu dar foarte silentios dc? si ar fi vreo problea? AI IN ORGANU' MEU GENITAL MASCULIN CALCULATOR PE BUTUCI

| Sebastyan122 explică (pentru BounCeFTW):

Si tie iti iasa din cap clabuci

| betflip2 a răspuns:

Eu iti sugerez, sa faci curatenie prin pc, sa il cureti la placa, la tot tot, sa mai stergi si tu ce mai ai prin el ca consuma mult.