| nosound871 a întrebat:

Salut, ma jucam si eu linistit pe PC si dintr-o data s-a blocat...cand l-am aprins nu mai aparea(nici acum nu mai apare) nimic pe Desktop.Am win 7 si nu mai merge sa pun nici o aplicatie in desktop, nu mai gasesc Recycle bin (care e foarte important) si daca vreau sa pun o aplicate in bara de jos dureaza pana sting PC-ul.
Sfaturi careva? Dau cea mai mare funda daca ma ajuta cineva sa rezolv problema.

4 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Ia curata tu registrii la el, nu te arunca la reinstalarea sistemului de operare. Poti folosi ccleaner pentru a-l curata si a-i da un mic repair. Pentru solutii mai avansate uita-te aici: https://neosmart.net/wiki/system-recovery-options/
Aici: https://www.tpu.ro/......mai-apare/
si aici: https://neosmart.net/wiki/fix-registry/
Apropo, l-ai verificat sa nu fie virusat? Daca nu reusesti, reinstaleaza sistemul, sau ii dai un repair de pe disk.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Instalează un nou sistem de operare.
Dacă PC suportă și îți place, încearcă Windows 10 Home.
În cazul în care ești mai degrabă cu Windows 7, încearcă versiunea Home.

Pe viitor, încearcă să ai un antivirus, ajută destul de mult, mai ales că Windows 7 este mai vulnerabil în ultima vreme.

| LPCTSTR a răspuns (pentru anonim_4396):

De când este Windows 7 "vulnerabil"?
Până-n 2020 nu sr poate numi "vulnerabil".

| varsanofie a răspuns:

Salut, încearcă să intri în modul de singuranță, safe mode, la un restart asteaptă să treacă de bios, apăsând tasta f8, apoi, caută system restore, din meniul de start/ Windows: All Programs → Accessories → System Tools → System Restore.
Apoi pentru a porni sistemul în modul normal, urmează pașii programului asistent. sper să ai un punct de restaurare a sistemului.winking Good luck!