| GoldenBoy17 a întrebat:

Salut, Ma numesc Samuel, Am o mica intrebare! Eu am un S6 edge si vreau sa-l duc la service Samaung/Bucuresti pentru a schimba bateria, insa mi-e frica sa nu strice ceva la telefon, daca eu strica ceva in el, tot ei vor suporta reparatia separat de Reparatia pe care o cer eu?
Astept un raspuns! Multumesc

Răspuns Câştigător
| FlorinSalamNr1 a răspuns:

Desigur

5 răspunsuri:
| sparkY5200 a răspuns:

Salut,daca ai garantie da.

| GoldenBoy17 explică (pentru sparkY5200):

Nu am garantie, il duc individual, si de aia mi-e teama, sa nu strice piesele in el din greseala si sa trebuiasca sa platesc tot eu

| FlorinSalamNr1 a răspuns (pentru GoldenBoy17):

Daca ei strica alte piese, tot ei le repara. Tu platesti doar bateria, indiferent ca strica sau nu alte piese. Pagubele facute de ei sunt acoperite de service.

| GoldenBoy17 explică (pentru FlorinSalamNr1):

Am inteles, si in caz ca nu vor sa acopera ei reparatia si depun plangere, se rezolva ceva?
Multumesc de raspuns

| 28cosmin a răspuns (pentru GoldenBoy17):

Dacă tu te duci să îți schimbe doar bateria, și ei doresc să îți repare tot ce este stricat e bine tu poți plătii tot ce îți cer ei ca și reparație, dar dacă ei îți strică telefonul de tot să nu mai funcționeze și nu vor să îți facă telefonul de sigur e vina lor și îți cer ție bani, tu le plătești doar bateria restul ce au stricat ei sunt obligați să ți-l repare ei, dacă nu vor să facă asta, te poți duce la Protecția consumatorului cu produsul stricat cu dovada că l-ai dus la reparat o să vezi că se poate face ceva. iar dacă nu ai nicio dovadă dusă la Protecția consumatorului, nu o să te poată ajuta cu nimic.
O zi bună/frumoasă în continuare să ai!

| FlorinSalamNr1 a răspuns (pentru GoldenBoy17):

Desigur