| anonim_4396 a întrebat:

ma poate ajuta careva cu o problema in legatura cu net-ul? Adica imi merge destul de greu... mai demult imi mergea cu 500-600 Mbps iar acum, abia cu 90-100Mbps! Iar daca vreau sa descarc cv innebunesc la cat trebuie sa astept (windows-ul l-am reinstalat acum vreo 2 zile. si nici-o imbunatatire )

2 răspunsuri:
| DaniTDCI a răspuns:

Dani draga, tu zici ca abia iti merge cu 90-100 mbps, tu daca la momentul respectiv aveai 90-100 mbps erai bazat rau, si la mine pe contract scrie 100 mbps dar am undeva la 5-10. niciodata nu o sa ai tu pana in 100 de oarece nu iti duce placa de retea, si sunteti conectati mai multi pe aceeasi conexiune, adica tu cu vecinii tai. nu stiu de unde ai avut tu 5-600 mbps, sti de fapt in timp real ce inseamna sa ai 5-600 mbps? inseamna sa fi ca o racheta in navigarea pe internet.

| Apollo007 a răspuns:

Folosesti un router sau esti direct prin cablu? Schimba setarile de la placa de rețea. Dacă folosesti wifi trebuie configurat routerul si driverul de la wifi/placa...