| Sandu13 a întrebat:

Salut, ma poate ajuta careva cum as putea decrypta textul cu ce sau cum. Aveti link catre imagine, daca puteri sa ma ajutati va dau fisierul.

link: https://imgur.com/zNLSwnO

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă textul este criptat (știi tu asta?) și conține un mesaj util la decriptare ai nevoie de cheia de decriptare. Adică algoritmul folosit. Având cheia treaba e simplă. Fără cheie e o muncă titanică.

| Sandu13 explică (pentru sierra1):

Si cum il pot decripta sau poti tu te rog

| DoctorWh0 a răspuns (pentru Sandu13):

Da nu e criptat... e doar cod care nu il intelege editorul tau de text( adica notepad++). Nu ai ce sa decriptezi, nu este absolut nimic de decriptat. Ai putea incerca cu eclipse( e un IDE nu un decriptor sau chestii de genul).

| DoctorWh0 a răspuns:

Nu e criptat. Chiar deloc. Din ce vad eu acolo, e de la o aplicatie facuta cu java, foarte probabil pentru Android. Trebuie doar sa o deschizi tu cu programul care trebuie.

| Sandu13 explică (pentru DoctorWh0):

Si care ar fi dupa tine sau daca poti tu

| DoctorWh0 a răspuns:

Mai exact asta: https://www.madfingergames.com/deadtrigger2 sau versiunea 1

| Sandu13 explică (pentru DoctorWh0):

Deadtrigger 2 de acolo provine ma poti ajuta