| tase1234 a întrebat:

Salut, ma poate ajuta cineva?

Inainte pe Steam descarcam cu 7-8 MB/s iar acum ating viteza maxima de 1.1 MB/s.

Precizez ca m-am uitat si in setarile Steam-ului si viteza maxima de download este la "unlimited".

Am internet de la RDS.

8 răspunsuri:
| GabrielStn a răspuns:

Poate ti-a scazut tie viteza de download. Fibra optica intra direct in pc/laptop sau ai si router?

| tase1234 explică (pentru GabrielStn):

Am router

| GabrielStn a răspuns (pentru tase1234):

Inseamna ca sunt multe persoane conectate pe routerul tau, dar viteza de download poate scadea si din cauza procesorului, care nu mai lucreaza la frecventa sa normala, deci trebuie sa ii mai adaugi pasta termoconductoare pentru a se putea raci mai bine, lucrand astfel la o capacitate mai mare.

| tase1234 explică (pentru GabrielStn):

Am router dar nu este conectat nimeni la el.Si am vazut pe net ca multe persoane au problema asta.

| GabrielStn a răspuns (pentru tase1234):

Suna la provider sa inceraca sa le explici problema, sau, asa cum ti-am zis, verifica pasta termoconductoare.

| razvanrux a răspuns:

Suna la RDS. Poate foarte multi oameni sunt conectati la reteua centrala( care este la RDS )

| SuspendatInPark a răspuns:

Au oferte noi si serverele lor nu mai fac fata.Inca iti merge bine cu 1Mb/s

| tase1234 explică (pentru SuspendatInPark):

Nu cred pentru ca ieri am descarcat de pe steam la o viteza de 7MB/s, cam cu cat descarcam inainte, iar azi tot cu 1.1MB/s descarc...Imi vine sa imi smulg parul din cap.