| Sebimiha a întrebat:

Salut!
Ma poate ajuta cineva sa ansamblez pe un amplificator sursa si potentiometrul?
Va rog!
În privat mai exact

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

De ce nu pui pozele aici? Eu am invatat in liceu si reparatii radio-tv. Poate te pot ajuta. Adica imi trebuie urmatoarele elemente:
1. Amplificatorul are minusul la masa (de obicei asa este)?;
2. Potentiometru este pentru volum sau alimentare?;
3. Cu cat se alimenteaza amplificatorul si cat scoate sursa?

| Sebimiha explică (pentru Salontanul):

Nu merge sa pun pozele aici nu stiu de ce

| Sebimiha explică (pentru Salontanul):

Trimite mi in privat un Instagram sau Facebook

| Frank51 a răspuns:

Nu mă pricep atât de bine, dar știu că potențiometru de volum se pune la intrarea preamplificatorului, iar sursa se conectează foarte simplu unde indică schema.

| Zuzu1991 a răspuns (pentru Sebimiha):

Site-uri de upload poze si apoi sa pui link-urile aici... ai incercat?!?
sincer, nu aveam intentia sa te insult, dar daca nu te duce mintea la atata lucru, un amplificator e mult prea complicat pentru tine, ar trebui sa te lasi de sportul asta si sa te apuci de crosetat, sau nu, poate si aia e prea complicat

| badpanda a răspuns:

De ce in privat?