| Stiffmeis a întrebat:

Ma poate indruma cineva cum sa fomatez HDD-ul unui laptop in conditiile in care atunci cand "pleaca" boot-area de pe CD pur si simplu imi ofera doar posibilitatea de a instala windows-ul si atat? Am mers si cu instalarea pana la capat si imi instaleaza inca un windows creand o partitie noua. Nu asta vreau....ci FORMAT! Help please big grin

Răspuns Câştigător
| viavo a răspuns:

Trebuie sa intri in dos si sa scrii FORMAT C: enter yes (y) cum intri in dos? faci rost de un cd de pornire sau un cd xp si in si la inceput apesi tasta r (repair) apoi scrii comanda format c: si dai yes adica tasta y.

3 răspunsuri:
| georgedanielc a răspuns:

Pai ajungi la partitii.acolo te intreaba unde vrei sa-l instalezi, ok? ai posibilitatea de a sterge partitiile si dea le instala la loc, ok? dai stergi partitia pe urma o instalezi la loc si ii dai formatare, ai inteles?

| Stiffmeis explică (pentru georgedanielc):

Man,nu-i asa simplu.Nu ma duce la partitii, ci pur si simplu incepe sa il instaleze, dupa cum ziceam mai sus, creand de la sine o noua partitie, fara a ma lasa sa aleg eu ce si cum