| RazvanBossRO a întrebat:

Salut,ma puteti ajuta in legatura cu o problema destul de minora?
Am facut My Computer sa arate asa:
http://imgur.com/a/jNIL3
Daca va intrebati de ce am o paza cu GTA SA la local disk d, a intrat odata sora mea mai mica si nu stiu cum a facut-o. Daca puteti sa ma ajutati si cu asta, ar fi perfect.

Răspuns Câştigător
| LinxCont a răspuns:

S-ar putea ca in disk-ul D sa existe un fisier ascuns cu numele autorun.inf care sa contina ceva de genul
[autorun]
icon="Iconita.ico"

Daca e asa, fie se sterge autorun.inf, fie se deschide fisierul autorun.inf (cu notepad) si se sterge numai linia ce incepe cu cubantul icon, deci o linie de genul
icon="Iconita Mea.ico"
si se salveaza.

Pentru a vedea fisierele ascunse se merge in Explorer la "Organize" -> "Folder and search options" -> "view", se bifeaza "Show hidden files, folders, and drives" si se da OK.

Dupa stergerea fisierului autorun.inf sau a liniei icon din el se da un restart.

| RazvanBossRO explică (pentru LinxCont):

Iti multumesc pentru ajutor, am rezolvat ambele probleme.

1 răspuns: