| Denila123 a întrebat:

Salut, mă puteți ajuta, sa aleg o placa de rețea pentru unitate?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Era bine daca spuneai in ce slot vrei sa o pui. Daca nu te pricepi spune-mi denumirea si modelul placii de baza. Oricum eu iti trimit un link catre una cu USB pentru fir. Daca ai modem sau router WiFi poti folosi si una cu WiFi.
Asta este de viteza mare: http://bit.ly/2CEbfGE
Uite si una pentru WiFi: http://bit.ly/2Fbolwx

| Denila123 explică (pentru Salontanul):

Salut am unitatea delux e originala, navetiști Facebook așa va trimite am niste poze

| Salontanul a răspuns (pentru Denila123):

Unitatea Delux poate fi in zeci de variante. Denumirea placii de baza conteaza. Raspunde-mi la ce ti-am spus eu in particular iar mesajele pastreaza-le ca dovada pentru bunele mele intentii.

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Gasesti in magazinele de profil (componente, service) cu cateva zeci de lei.
Iti recomand sa-ti cumperi o placa cu viteza de 10/100/1000, cu chip Realtek, pentru a avea viteza buna si sa fie recunoscuta de windows fara driver suplimentar instalabil.

Daca ai un slot mic de PCI-e liber (langa placa video) atunci cumpara cu astfel de conexiune. Daca nu, atunci cumpara o placa pentru slot PCI.

| BububucatorulBubycus a răspuns:

Nu e un model special...trebuie sa aiba 10.100. 1000