| wanted1 a întrebat:

Salut.
Ma puteti ajuta sa gasesc driver-ul pentru stick la laptop HP 250 g4? Mi-l trebuie deoarece nu imi citeste nici usb-ul nici stick-urile.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce windows ai instalat?

| wanted1 explică (pentru anonim_4396):

Windows 7 ultimate 64 bit

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://h20564.www2.hp.com/....../readIndex

Acolo gasesti driver pentru controlere.

Totusi daca ai conexiune buna la net, intri in start(din coltul stanga jos)-click dreapta pe My Computer -Manage. In lista din stanga vei da click pe device manager. iti va aparea in dreapta o lista.Acolo vei avea la unele dispozitive un semn al excalmarii (!). Dai click dreapta pe acel dispozitiv(software) cu semnul! si apoi update driver. Alegi sa se caute on line si iti va descarca si instala driverul lipsa.

Eu unul aleg metoda automata, descarcand programul Drivers Booster si scanezi cu el. iti va gasi driverele invechite sau lipsa. Alegi ce driver vrei tu sa updatezi, in cazul tau Bus Controler si dai update din dreapta.iti descarca si instaleaza automat, tu trebuie doar sa restartezi laptopul dupa ce sa instalat.