| m1dn1gh7 a întrebat:

Ma tot chinui de cateva ore cu tot felul de aplicatii sa mut poze de pe telefon pe card, insa nu reusesc nicicum. Practic nu pot nici sa mut, nici sa copiez si nu inteleg de ce. Invers se poate, de pe card pe telefon pot transfera orice. Vreo idee?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| m1dn1gh7 explică:

Ar mai fi ceva. Acu mi-am dat seama.
Ai încercat sa faci transferul pe un alt card?
E posibil sa nu fie cardul compatibil cu telefonul sau sa fie defect.

6 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Cu ES File Explorer ai incercat?
Ai cumva telefon de la Allview? Daca da nu se poate!

| m1dn1gh7 explică (pentru gabicoo):

Am un Samsung Galaxy Trend Lite din 2013, voi incerca acum

| m1dn1gh7 explică (pentru gabicoo):

Nu-mi da voie, scrie mereu "Procesul a esuat", aplicatia e foarte buna, telefonul e cretin. I-as putea face altceva?

| gabicoo a răspuns (pentru m1dn1gh7):

Daca îl ai din 2013 inseamna ca ai varianta de Android jelly bean.
Cred ca aici e buba. Am avut pe o tableta aceasta varianta de Android si la fel se comporta.
Nu telefonul e de vina ci sistemul de operare.
Intra la setari si vezi ce ai bifat pe acolo. Cred ca ai bifat ceva care impiedica transferul. Debifeaza.
Daca nici asta nu merge, nu stiu ce sfat sa-ti mai dau.
Eventual mergi la un service dar asta costa. Sau apeleaza la un prieten care se pricepe.
:happy

| m1dn1gh7 explică (pentru gabicoo):

Da, Jelly Bean e pe el. Voi cauta in setari, desi am impresia ca-mi voi prinde urechile pe-acolo. Maine merg cu el sa vad daca rezolv ceva, iti multumesc mult!

| m1dn1gh7 explică (pentru m1dn1gh7):

Cu alt card functioneaza, iti multumesc!

| m1dn1gh7 explică (pentru m1dn1gh7):

Ar mai fi ceva. Acu mi-am dat seama.
Ai încercat sa faci transferul pe un alt card?
E posibil sa nu fie cardul compatibil cu telefonul sau sa fie defect.