| gg69 a întrebat:

Ma tot confrunt cu o problema de cateva zile la laptop-ul meu,imi ramane ceasul tot timpul in urma,de ce? Tot timpu cand vad asta dau la internet Time Settings si ii dau update si deageaba merge cat merge si dupa tot in urma e, ce pot face in legatura cu asta? Am windows 8 Pro, l-am reinstalat din nou si tot asa.Va rog frumos daca ma puteti ajuta, dau funda!

Răspuns Câştigător
| AlexutzuCtza a răspuns:

Cand aprinzi laptop-ul, apesi imediat F2 sau tasta DEL (Depinde de laptop) pentru a intra in BIOS. Cobori jos in dreptul la ceas si il modifici ora dupa care apesti F10 si apesti Enter. Daca tot nu memoreaza ceasul, asta e un semn de la bateria de pe placa de baza ( BIOS ). Incearca sa schimbi acea baterie si sigur o sa memoreze ceasul.

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| ElektroBoom a răspuns:

Este probabil sa nu fi bifat optiunea de sincronizare automata cu time.windows.com.Gasesti optiunea aceasta dand click dreapta pe ceas si apoi "Change time and date settings".