| BCătălin91 a întrebat:

Mai are cineva probleme cu internetul de la Digi? Ma refer la cei la care au bagat fibra optica periodata asta. Ma jur, de cand ne-au bagat asta pe gat si routerele alea ZTE, imi merge internetul ingrozitor si cade incontinuu. Am auzit ca ar merge schimbat IP-ul pe o adresa web de a lor. Stiti despre ce este vorba? Ma gandesc sa schimb IP-ul ca poate este de la asta.

6 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Daca ai vrea ceva mai bun ca acest router, il poti lua pe cel de la abonament (singurul). Eu iti recomand sa folosesti conexiunea de tip Ethernet, caci cea wi-fi nu este sigura in acest moment.

| gabicoo a răspuns:

Petarda de ZTE e problema. E cel mai prost ONT posibil. Solutia e sa-i chemi pe Doreii de la Digi sa-ti treaca ONT-ul in mod bridge - sa anuleze WIFI-ul - si sa te conectezi direct prin cablu. Iar daca vrei sa ai semnal WIFI pui router-ul tau legat la ONT-ul lor. (Ei stiu ce petarde au si pun, la dispozitie, contra unei taxe de 5 lei/luna, un Router KAON.)

| MeConstantine a răspuns:

Servus pot fi doua motive:
1. Internetul tau e wired sau wireless. Daca e wired - direct la Router atunci suna-i sa rezolve instant?
2. Daca e wireless vezi ca sunt laptop-uri mai vechi care nu suporta technologia wireless n. Ca sa vezi ca merge mai repede sau viteza reala pe wireless n trebuie sa vezi de pe telefon viteza pe speedtest.net. Daca e lenta pe mobil atunci suna-i? daca e rapida e de la laptop.

| badriel a răspuns:

Mie unul mi s-a bagat acum vreo luna si merge cam perfect

| badriel a răspuns:

Mie unul mi s-a bagat tot de la digi acum vreo luna si merge cam perfect

| badriel a răspuns (pentru badriel):

Scuze ca am pus raspunsul de 2 orirolling on the floor