| anonim_4396 a întrebat:

Mai merita Lenovo Y510P Intel i7 4700MQ, Nvidia GT 755M STI, 8GB RAM DDR3, 1 TB HDD. Am gasit unul la un pret mic.

8 răspunsuri:
| bogdan324 a răspuns:

Nu ai dat mai multe detalii, cum ar fi:
Care este bugetul tau si cat costa acel laptop?
Ce jocuri planuiesti sa te joci?

| lalaura94 a răspuns:

Depinde ce vrei sa faci cu el. Pt programare, filme, si browsing pe internet, merge. Pentru jocuri, nu.

| Laver_Edi_1997 a răspuns (pentru lalaura94):

Gen laptop de gaming sa nu poata sa ruleze jocuri. Ok nu conteaza asta se vede ca esti paralela cu gaming-ul dar totusi. eu am intrebat altceva, daca merita. Daca trebuie sa schimb ceva piese

| lalaura94 a răspuns (pentru Laver_Edi_1997):

Ala nu e laptop de gaming, a fost laptop de gaming...in 2014. Uite, ca si comparatie, placa aia video, cu un 1050TI, care acum deja e expirat chiar si pentru 1080p gaming: https://gpu.userbenchmark.com/......649vsm7727

Concluzia, e ca nu, nu merita, si nu prea ai ce sa schimbi, ca e laptop, nu sistem.

| lalaura94 a răspuns (pentru Laver_Edi_1997):

GPU PERFORMANCE: To summarise, the GeForce GT 755M SLI fails to meet the very basic performance nee... [ Login for our full report ]

SYSTEM SUMMARY: [ Login for our full report ]

Nu citesti nici macar ce spune in propriul tau link.

| lalaura94 a răspuns (pentru Laver_Edi_1997):

Daca eu sunt "paralela cu gaming-ul", care construiesc si asamblez sisteme de gaming pentru oameni din orasul meu de aproape 8 ani, si ma joc pe calculator de aproape 20 de ani, inseamna ca standardele tale de neparalel sunt ridicate la stadiul de inginer nasa?

| Laver_Edi_1997 a răspuns:

Femeie, nu am 3000+ lei pentru laptop.