| Scintee_Alexandru_1995 a întrebat:

Marti o sa imi ajunga piesele pentru calculator si as vrea sa știu cum ma descarc electrostatic, deoarece am inteles ca unele piese se pot deteriora daca sunt încărcate electrostatic.

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Specialiștii folosesc brățări electrostatice sau alte materiale de felul acesta:
https://www.adelaida.ro/......-2209.html
Eu doar m-am îmbrăcat în haine din bumbac.

2 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Pui mina pe calorifer, simplu.

| Csander a răspuns:

Bagi degetele in priza ca sa dai toata energia din tine afara. Si da, sper sa nu faci asta vreodata, pentru ca la ce intrebare ai pus, nu m-ar mira.