| anonim_4396 a întrebat:

Merge Crysis 2 pe un q6600 alaturi de 8600gt 512mb si 4gbram ddr2? Cerintele de sistem le stiu, insa cred ca placa video n-ar face fata chiar daca cpu-ul e ok.

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Un low spre medium cu 8600-ul ala. Procesorul este ok. Daca ai o placa video pentru cerintele recomandate il poti rula ok.
Ca si idee, eu am un e8400, 4gb ram si un r7 240 1gb ddr5 si mi l-a rulat pe 1920x1080p preset low @35-40fps.
Pe un monitor de 19'' pe aceeasi configuratie, la 1440x900 preset medium-high @40+fps.

7 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

M-am jucat eu pe un pc cu core2 duo 2gb ram si 8500 si mi-a mers pe high dar cu rezolutie de 1280x800

| anonim_4396 explică (pentru Intruder19):

N-as crede ca-ti merge pe high cu acel 8500. Cat despre cpu cred ca era macar un e8400

| peperonies a răspuns:

Nu prea

| anonim_4396 explică (pentru peperonies):

Esti in stare sa si argumentezi, ma?

| Saveluc a răspuns:

Mai mariuse, nu trece ziua cand pui intrebari inutile. Chiar ai creierii goi? Chiar nu ai un gram de idei, imaginatii. Pui intrebari de baraj, intrebari inutile. Primesc notificari de la TPU cu intrebari inutile mai zilnic.

| anonim_4396 explică (pentru Saveluc):

Pun ce intrebari vreau eu, clar ma? Nu esti tu desteptul pamantului si trebuie sa-ti cer tie voie ca sa pun o intrebare? Goi sunt creierii tai, mai prostane! Daca nu esti in stare sa-mi raspunzi la intreabre, atunci nu te mai baga ca boul in seama! Te dereanjeaza intrebarile mele?! Problema ta, da-mi ignore si gata!

| edy45svmag a răspuns:

Jocul va merge dar pe o rezolutie mica si detalii medii dar o sa-ti mearga.