| Cristi_Dani_1996 a întrebat:

Salut merge procesorul Intel Pentium T4300 pe un Acer Aspire 7720Z pentru ca vreau sa ii fac upgrade la procesor?

1 răspuns:
| Alexul99 a răspuns:

De ce ai vrea asta? probabil ca o sa te coste cat laptop-ul toata treaba asta.
Dar, socket-ul pe care este procesorul tau actual este :
PPGA478
iar socket-ul de pe Pentium
PGA478
Este posibil sa mearga.dar nu sunt sigur de asta, poate ca socket-ul este in mare parte acelasi, si s-ar potrivi.
Dar din nou..de ce ai face asta?
Parerea mea este ca nu merita sa investesti bani intr-un laptop depasit. Mai ales ca nu este un desktop, ci un laptop, laptop-urile nu sunt facute pentru upgrade.