| Vali215 a întrebat:

Merită 650 de lei un calculator care are următoarele: Pc Intel Celeron 2.7 Ghz, 6 GB RAM de la hyperX, placa de bază gigabyte 1155, placă video NVIDIA GeForce 8400GS 2GB, 2 xHDD, unul WD 500GB iar celalalt este de 250GB de la Samsung, Windows 10 Home, Tastatura gaming Redragon Harpe, iluminare RGB, Mouse gaming Redragon phaser, 4 culori, Mouse pad gaming aula M, Monitor LCD Samsung model 223 BW 22", Wide. Culoare : negru?

5 răspunsuri:
| sayWhaaat a răspuns:

Daca merita, pentru ce? Pentru filme, word, excel si Youtube, da. Pentru gaming, editare video? E zero barat.

| Ssssmokin a răspuns:

Daca vrei sa faci gaming, nu. Daca vrei sa faci gaming mai bine cauti un pc doar cu procesor la banii aia, vezi sa fie un ryzen( daca ai noroc) sau un i5 - i7 generatie mai veche. Iar cand ai din nou bani, cumperi o placa video mai buna ( si sursa daca este cazul)

| XYZ02 a răspuns:

Calculatorul acesta este foarte batran, personal as mai adauga vreo 400-500 de lei chiar daca va fi sa il utilizez pentru browser sau alte lucruri basic.

| Mandeliu a răspuns:

Salut!

Din ce ne descrii tu aici, este foarte slab, mai degraba nu iti pierzi banii pe el. Chiar si ca pret, nu merita, e cam scump.

Succes!

| Rares111111 a răspuns:

Daca il iei pentru gaming e praf, procesorul celeron e unul dintre cele mai slabe procesoare.