| anonim_4396 a întrebat:

Salut mi a aparut un site si am dat click sait po.rno... si am auzit o sirena si intro fereastra de google chrome mi o scris ceva ca m-a prins politia si sa bag un cod infine am dat pe x si am scanat compu de 2 ori cu Microsoft security esential si mi a zis ca nu am nimic si compu merge bine si nu vad ca mi a disparut o si de 3 ori mi a aparut da l am scanat si tot nimic deci am un virus sau nu o si nu a fost tot cumpu blocat o fost doar intro ferestra de google atat si am putut so inchid

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

A fost virusul numit Politia Romana.
Descarcă şi instalează Malwarebytes' Anti-Malware, este gratuit şi îl găseşti pe site-ul oficial, este şi cu interfaţă în limba română. După instalare dai Actualizare şi apoi dai o scanare completă şi ştergi din Carantina viruşii găsiţi.

| Danzell a răspuns:

Invata sa folosesti adblock laughing este extensie chrome si firefox

| tomthecat a răspuns:

Să te înveţi minte că ai intrat pe tot felul de scârboşenii ordinare, acum suferi consecinţele, nu numai că îţi distrugi sistemul de operare al calculatorului dar îţi întinezi ochii şi sufletul şi e mare păcat înaintea lui Dumnezeu (în care bineînţeles că nu crezi pentru că "nu există").

Uite aici care e soluţia cea mai bună :

http://download.k9webprotection.com/k9-webprotection.exe

Răspuns utilizator avertizat
| Notforgiven a răspuns:

E un virus. Cu ce ai scanat tu, nu a reusit sa-l prinda.Scaneaza cu alt antivirus bun.