| George1499 a întrebat:

Salut, mi-a dat un prieten o placa video pentru pc iar cand o pun la calculator nu mai am sonor. Cum sa o rezolv? Cand dau click pe iconita de sonor din bara ma duce la "depanare problea" si nu gaseste nici o slolutie.

6 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Păi tu de ce crezi că ți-a dat-o ăla?!? De „bună" ce e!
Probabil că acaparează IRQ-ul folosit acum de placa ta audio și nici BIOS-ul, nici s.o. nu-s în stare să rezolve problema.

| George1499 explică (pentru mihai69):

Placa este buna, nu are probleme, el si-a cumparat o placa cu mai multa memorie vram si mi-a dat-o mie pe asta.Iar placa audio este integrata

| EneCristian a răspuns (pentru George1499):

Vram da cum naiba placa aia iti acapareaza tie sunetul> nu vad legatura macar se potriveste acolo placa? cat despre aia integrata ai verificat si tu poate ai stricat ceva cand ai pus placa video.( verifica si driver-ul placilor).

| George1499 explică (pentru EneCristian):

Unele placi video au legatura si cu sonorul. Iar daca scot placa video isi revine

| George1499 explică:

Problema era in bios. S-a dezactivat singur cand am conectat placa video