| AlexsAlex a întrebat:

Salut,

Mi a dat un prieten un cd cu windows xp...l-am montat cu imaginea etc...si cand am dat install winows xp mi-a aparut o eroare asa:

This program is blocked due to compatibility issues

Cine stie cum rezolv problema? Funda!

3 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

„...due to compatibility issues", adică programul a fost blocat din cauza incompatibilității()hardware) care nu este cu cea de Windows Xp.
Sau altfel spus.Citește aici:
http://www.microsoft.com/en-us/windows/enterprise/endofsupport.aspx
Nu ai ce îi face, numai să instalezi altceva(Linux, Free BSD, Android) sau dacă poate calculatorul(deși nu cred ) Windows 7 măcar starter.Succes

| K0sti a răspuns:

Ce calculator ai?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut.Windows-ul de la amicul tau nu se potriveste cu sistemul tau.Tu ai pe 32 de biti si windows-ul e pe 64 sau invers. Cauta alt windows vare se potriveste.