| boss97 a întrebat:

Salut.Mi-a intrat azi un virus in pc pe nume ``CERBER`` si mi-a criptat toate fisierele si documentele de care aveam mare nevoie...nu stiu ce sa fac sa scap de virusul asta si sa-mi recapat toate fisierele, cum sa le decriptez? ...help me please :/

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Descarci Malwarebytes Anti Malware de pe site-ul oficial,apoi Hitman Pro, sunt free, te scapa de virusul tau din cate am citit, incearca, si lasa-mi mesaj daca a mers.

| Ciinevaa a răspuns:

Scuze, nu te pot ajuta cu nici un raspuns, ba hiar din contra te-as intreba daca ai reusit sa faci ceva? Am aceeasi problema...

| boss97 explică (pentru Ciinevaa):

Din pacate nu am gasit nici o rezolvare...

| Batmo16 a răspuns:

Este aproape imposibil de decriptat... Tot ce ai putea face este sa re-instalezi windows-ul sau sa platesti pe cineva de la un service (aprox. 100-500 lei).