| Tpufan123 a întrebat:

Mi-a sărit surubelul acela de întors ceasul, de la ceasul de mâna! Și nu știu ce sa fac, nu am vreun ceasornicar prin zona. Pls știe cineva?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Daca nu gasesti cheita, atunci folosesti ceasul asa cum e. Daca e ceas cu baterie, va functiona pana la descarcarea bateriei. Daca este mecanic, atunci trebuie sa-l trimiti la un ceasornicar, il va repara pe loc (daca are cheita potrivita). Pana atunci foloseste ceasul de pe telefon sau intreaba de la altii ora.

| Tpufan123 explică (pentru Bula):

Este cu baterie și cum s-a dat ora înapoi acum nu îl pot fixa, dar oricum o sa încerc sa caut un ceasornic. Merci!

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

E unul la Salonta. Nu vii? Poate ca ai sa te infurii dar noi de unde sa ghicim zona ta?

| Tpufan123 explică (pentru Salontanul):

Vreau sa spun ca nu am unul prin apropiere așa ca nu știu ce sa fac acum. Așa pot merge undeva unde pot găsi pe cineva sa îl repare.

| Salontanul a răspuns (pentru Tpufan123):

Da, omule! Dar n-ai spus de unde esti! Nu intelegi?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Daca locuiesti in Bucuresti, mergi cu ceasul in magazinul Bucur Obor, si au acolo ceasornicar, si il vor repara ei.

| Mayhem666 a răspuns:

Depinde din ce zona esti!