| Floryn9 a întrebat:

Mi-a zis unchiul meu ca aplicatia Waze ii "spioneaza" telefonul, a auzit de la cineva, adica stie cu cine vorbeste, cine ii da mesaje, etc. E adevarat?

2 răspunsuri:
| bwb a răspuns:

Am aceesasi problema, numai ca inca nu am instalat waze pentru ca inainte de instalare vrea acces la topate datele personale: identitate, calendar, persoane de contact, locatie, sms, fotografii/media si fisiere, camera foto, microfon, informatii despre bluetooth, ID dispozitiv si informatii despre apel... ma mir ca nu vrea sa-i dau si ziua de nastere a nevesti-mi si pinul de la card...

| Danutz_Mateescu_1994 a răspuns:

Nu este adevarat. Aplicatia Waze este pentru Harti, GPS, Trafic. Daca se simte chiar asa de "spionat" sa intre in setari la aplicatii si sa ii dea "Opreste fortat" si daca se porneste automat sa incerce o aplicatie de autostart cum ar fi https://play.google.com/store/apps/details?id=imoblife.toolbox.full&hl=en