| CriStIN3L2000 a întrebat:

Mi-am achizitionat de curand un televizor marca Panasonic modelul TX-L42E6EK. Este un LED full hd smart. Am bagat un film cu subtitrarea separata pe un stick. Am bagat stickul in TV si am vrut sa rulez filmul. Filmul ruleaza dar subtitrarea nu. Am inteles ca trebuie activata dar nu stiu cum. Ma puteti ajuta? Fundaaa big grin

7 răspunsuri:
| Mudokins_Abe_1978 a răspuns:

Cristi nu trebuie sa activezi nimic!
Tot ce trebuie sa faci este asa:
Cand vrei sa pui filmu pe stik mai intai de toate selectezi cu mouse ambele fisiere(filmu+subtitrarea) dai clik dreapta pe film(nu pe subtitrare) si te duci in jos la rename/apesi pe rename si redenumesti filmu(cum vrei tu).
Atat! poti baga acum filmu pe stik si filmul in mod automat isi trage subtitrarea dupa el fiind parte integranta a filmului! simplu.
funda?

| CriStIN3L2000 explică (pentru Mudokins_Abe_1978):

Intai sa incerc apoi daca merge iti dau fundawinking

| CriStIN3L2000 explică (pentru Mudokins_Abe_1978):

Nu a mers sad

| Mudokins_Abe_1978 a răspuns (pentru CriStIN3L2000):

Nu pune filmul in nici un folder! lasa-l in stik direct!

| CriStIN3L2000 explică (pentru Mudokins_Abe_1978):

L-am facut. Trebuia activata din optiunile televizorului happy

| CostelCapac a răspuns:

In meniul de la telecomanda.

| gogu2570 a răspuns:

În același folder cu filmul pui și subtitrarea și o redenumești la fel ca filmul.

Ex. dacă filmul se numește "SAW" la fel se va numi și subtitrarea.