| klaudiu273 a întrebat:

Mi-am achizitionat un calculator nou cu placa de baza ddr3, iar am un vechi calculator care avea ddr2 care este nefunctionabil, si as dori sa iau hardul de la vechiul calculator sa il pun pe noul pentru a putea transfera fisierele personale (imagini,muzica, filme etc.) pe noul hard. Intrebarea este : Pot sa pun vechiul hard in noul calculator? Sau cum transfer prin alta metoda fisierele de pe vechiul hard pe noul hard? Multumesc.

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ddr3 ddr2 au legatura cu ram ul nu cu hdd ul.

poti sa pui vechiu hdd la noul calc daca mai ai vreau mufa libera.

5 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Scoate mufele de la dvd-rw din pc-ul nou, si conecteaza-le la hdd din pc-ul vechi.

| AdrenalinTm a răspuns:

Pai le legi pe amandoua daca sunt sata se poate si dupa ce deschizi sistemul de operare le muti sau daca ai un rank usb hdd sau cu Data Migration

| diablo2 a răspuns:

Depinde s-ar putea ca de pe vechiul sa fie IDE hardul, iar pe noul sa fie SATA, astfel nu se poate doar daca folosesti un adaptor dar daca ambele au sloturi SATA se poate

| klaudiu273 explică:

Aha, astept sa vina noul calculator, sa vad despre ce este vorba

| klaudiu273 explică:

Suntserios : ma gandeam ca are legatuta cu placa video fiindca si ea e ddr, ddr2, ddr3, astept sa vina calculatorul ma gandesc sa pun vechiul hard si sa pun fisierele pe un stick