| SaseUnuNoua a întrebat:

Salut, mi-am achizitionat un pc nou acum cateva saptamani si m-am mirat ca aveam atat de putine fps-uri in jocuri, cand m-am uitat in dxdiag pc-ul nu-mi recunoaste placa video si o foloseste pe cea integrata. De ce? Am driver-ul instalat si am incercat sa intru in nVIDIA control panel si spune,, You are not currently using a Nvidia CPU ". Am gtx 750 ti oc Asus 2 gb edition.

8 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

SI? Este atat de greu sa-ti instalezi driver-ul la placa video dedicata? Il ai pe cd, sau il poti descarca de pe site-ul oficial Nvidia.

| SaseUnuNoua explică (pentru Jipa95):

Tu chiar nu citesti ce am scris?

| LDEGM2100 a răspuns (pentru SaseUnuNoua):

Ce placa de baza ai?

| SaseUnuNoua explică (pentru LDEGM2100):

Placa de baza GIGABYTE GA-H81M-HD3

| horia2012 a răspuns:

Daca spui ca ai driverul instalat si iti apare NVIDIA control panel, instaleaza Speecy daca vrei sa vezi datele complete despre grafica instalata. Dxdiag nu da intotdeauna toate informatiile.
https://www.piriform.com/speccy/download
Deschiz programul si daca iti apare la grafica si NVIDIA pe langa HD graphics, atunci verifica unde ai conectat monitorul, la mufa placii de baza sau mufa placii video.

| SaseUnuNoua explică:

Am rezolvat, aveam cablul de la monitor in placa de baza, trebuia sa-l bag in placa video

| LDEGM2100 a răspuns:

Lasa-l cum e si du-te de unde l-ai cumparat ca are garantie si ti-l face moca!

| SaseUnuNoua explică (pentru LDEGM2100):

L-am luat pe piese si nu toate din acelasi loc.