| Alex14DaFunda a întrebat:

Salut, mi-am achizitionat un sistem de gaming, cand il pornesc mi se deschide Ubuntu,
Pe site scrie ca nu are sistem de operare, si cand incerc sa-i bag w7, imi arata ca nu am spatiu pe hard, desi am 1 tb,free space 0, de ce...
Windowsul il pot baga doar din bios la placă.
Ajutor

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

La instalare trebuie sa stergi partitiile existente si sa faci altele. In felul acesta va dispare Ubuntu. Daca nu merge ia un Partition Magic si fa un disc bootabil cu el. In mod normal de pe Windows ar trebui sa poti sterge partitiile si apoi sa-l repartitionezi. Partitiile de linux sunt ext2, ext3 pe cand pentru Windows se foloseste NTFS.

3 răspunsuri:
| Alex14DaFunda explică (pentru Salontanul):

Am sters partitiile si nu a mers, dar am cautat pe yt si am rezolvat, cu shift+F10 etc. mersi

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru Alex14DaFunda):

Sa fii iubit! Ma bucur ca ai reusit!

| Alex14DaFunda explică (pentru Salontanul):

Să-ți dea Dumnezeu sanatate happy mersi