| Spirigonzalez2000 a întrebat:

Salut,mi-am comandat de pe eMAG un laptop Lenovo v130-15IGM,cand sa instalez windowsul nu-mi funcționa touchpadu-l noroc ca am avut un mouse, dacă scot mousul imi dispare si cursorul de pe ecran.Ce trebuie sa fac ca sa-mi functioneze touchpadu-l? (Dau Funda).

Răspuns Câştigător
| ziftode a răspuns:

Touch-pad-ul are un driver al lui si un software care INTOTDEAUNA TREBUIE INSTALAT DE PE PAGINA PRODUCATORULUI LAPTOP-ULUI,
uneori il vede ca pe un mouse chior, uneori nu il vede deloc

Ray ti-a dat link spre pagina cu drivere a producatorului laptop-ului, acolo e solutia... SIGUR

TOTUSI, presupun sincer ca ai instalat win 7, win 10 are aproape toate driverele necesare in windows update! iar pe, pagina data de RAY se arata CLAR, ca laptop-ul suporta numai windows 10, daca ai instalat altceva, atunci iti dorim
SANATATE, ca e mai buna decat toate
cu "mentiunea"... eu personal nu ajut MASOCHISTI obsedati de windows mai vechi ca "ce e mai vechi e mai bun"!

1 răspuns: