| anonim_4396 a întrebat:

Salut. Mi am cumparat acum 2 săptămâni un telefon Samsung A20e si bateria se consuma cam repede. Adică, daca stau doar pe rețelele de socializare se consuma intr o zi. Problema e, când ma joc ceva se încălzește imediat si lucrul asta ma sperie. Cum as putea sa rezolv?

Răspuns Câştigător
| marinaru777 a răspuns:

E normal sa se incalzeasca pentru ca consuma curentul din batrie la fel si cand se incarca se incalzeste. Nu are nimic telefonul e ok.Se poate consuma mai repede si daca nu ai semnal sau ai gps ul activat

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Telefonul a fost nou? Sau l ai cumparat de pe olx?

| UnBaiatAnonimx221 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Telefonul a fost nou, l-am cumparat de pe eMAG.

| ncristian7805 a răspuns:

Salut. Din pacate, nu prea poti rezolva in mare parte acest lucru, este logic ca jocurile consuma multe resurse (baterie memorie etc). Poti incerca decat sa iti setezi jocurile la cele mai mici setari. In rest, repet, nu prea ai ce face in acest caz.