| Radu_7899 a întrebat:

Mi-am cumparat azi casti cu microfon, si am 2 mufe la ele una rosie, una verde, trebuie bagate ambele pentru a putea vorbi pe skype?

6 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Sigur ca da. Le bagi, pe fiecare, in gaura de aceeasi culoare din fundul unitatii. Un jack e pentru casti, iar celalalt, pentru microfon.
Daca ai boxe incorporate, incearca sa bagi numai jack-ul verde, pentru microfon. In orice caz, fa o verificare sa vezi daca merge.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai una e pentru microfon (cea verde parca) si una pentru casti (cea roz). daca vrei sa mearga si castile si mic normal ca le bagi pe amandoua.

| Radu_7899 explică:

Inca ceva de spus, am boxe incorporate in LCD

| mihayy124 a răspuns:

Salut! Da si eu am la fel. Cea roz (sau rosie ) e pentru microfon, iar cea verde pentru sonor in casti. Acolo unde trebuie sa le bagi ori e culoarea mufei ori iti arata un semn de casti sau microfon. Funda?

| mihayy124 a răspuns:

Alo...oameni buni, cel verde e pentru casti, cel rosu casti...ori sunt eu prost

| mihayy124 a răspuns (pentru mihayy124):

Sorry, verde casti, rosu microfon