| petitdreamer a întrebat:

mi-am cumparat cablu cu vga la ambele capete ca sa imi conectez laptopul la pc... nu am hdmi... de ce mi se inchide televizorul dupa 20 sec? Se inchide si se aprinde singur... si telecomands nu imi mai finctioneaza... multumesc

2 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Pentru ca se face o eroare! Este contraindicat sa cuplezi un laptop la un pc cu orice fel de cablu! Ai grija mare cu asta pentru ca daca vei face mai multe incercari unul din ele se va arde!
Daca vrei sa cuplezi 2 pc-uri exista alte modalitati, de ex. prin net...

| petitdreamer explică:

Laptopul sa-l conectez la un smart tv... scuze