| Farcaş_Alex_2001 a întrebat:

Mi-am cumparat de curand edifier s760d este un subwoofer foarte bun dar nu am controller-ul de la el. Cum as putea sa-l modific astfel incat sa pot sa-l folosesc macar pe el cu statia lui fara alte boxe legate la el?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Probabil e comandat cu telecomanda.
Dar si aceste statii se pot comanda din butoane, chiar si in lipsa telecomenzii.
Cauta cartea statiei, acolo trebuie sa fie descrisa metodologia de butonare.

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Un difuzor n-are nevoie de "controller", ci de o statie de amplificare dedicat.
Poti folosi statia de amplificare fara vreo modificare suplimentara, fara sa legi alte difuzoare la statie.

| Farcaş_Alex_2001 explică (pentru Bula):

Pai da dar acest subwoofer are un wired remote adica un controller de volum si as vrea cumva sa-l pornesc fara acel controller chiar daca sta cu volumul 100 si controlez volumul din pc. Adica sa stea statia din el pornita pentru ca sta standby.

| Bula a răspuns (pentru Farcaş_Alex_2001):

Probabil e comandat cu telecomanda.
Dar si aceste statii se pot comanda din butoane, chiar si in lipsa telecomenzii.
Cauta cartea statiei, acolo trebuie sa fie descrisa metodologia de butonare.