| baditza a întrebat:

Mi.am cumparat de curand o noua placa video si o sursa pentru ca era necesara upgradarea acesteia. Am dezinstalat toate driverele de la placa veche, am desfacut carcasa, am montant sursa si placa cea noua- m.am asigurat ca toate cablurile sa fie la locul lor si cat mai bine bagate- dar cand dau sa.l pornesc, nu am semnal video nici macar bios, black screen, desi ventilatoarele de la placa video se invart si e aprins si beculetul de la mufa ei de alimentare... Am zis ca e din placa video si am pus.o pe cea veche inapoi, insa acum nici cu ea nu mai am semnal video...
Ma puteti ajuta?

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ce placa ai cumparat si ce procesor ai avut la cea veche? Denumirea si modelul, te rog.

| CPAElites a răspuns:

Nu te putem ajuta pana nu ne spui specificatiile pc-ului :
-Placa de Baza
-SURSA noua!
-Placa video

| TrăieşteClipa a răspuns:

In general nu se inlocuiesc simultan doua componente.Ai fi putut sa le inlocuiesti pe rand.
Ma indoiesc ca era asa urgenta inlocuirea sursei de alimentare.
Nu avem de unde sa stim cat de tare ai impins conectorii, sau ce ai atins din neatentie pe acolo.
O placa de baza se poate arde foarte usor si din cauza electricitatii statice.

| baditza explică:

Cea veche: ati radeon hd 5450
Si sursa delux 450w

Cea noua Asus gtx960 strix
Si sursa segotep gtr 550w

| baditza explică:

Si placa de baza as rock n68-vs3-fx