| Nae_Daniel_2003 a întrebat:

Mi-am cumparat de curand un Tv si am un ps 3 slim. Pana acum la Tv ul vechi pe care ma jucam, conectam cablul HDMI si inca un cablu in trei culori(rosu, galben si verde parca). Noul Tv, am observat ca nu are mufe speciale pentru acel cablu in 3 culori ci are cablu scart. Daca imi voi cumpara cablu Scart ma voi putea juca?

Răspuns Câştigător
| xerxes1 a răspuns:

Conectai prea multe chestii la tv-ul vechi.
Era suficient doar cablul hdmi. Tansmite singur video hd plus audio.
Scartul este cam expirat.

2 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Exista un adaptor RCA to Scart. Cauta pe Google, sa vezi cum arata, si cumpara-l dintr-un magazin multimedia, care vinde si adaptoare audio-video.