| Teodor168 a întrebat:

Mi-am cumpărat ieri o boxa cu 2*8W si am văzut ca are 4 difuzoare in total, 2 in fața, 2 in spate, întrebarea mea e dacă si cele din spate ar trebui sa meargă sau sunt doar de design(cele din spate nu se aud)
Funda

Răspuns Câştigător
| tintareco a răspuns:

Nu poţi să afli decît,dacă,desfaci spatele boxei(depinde dacă este prinsă cu şuruburi,dacă nu,atunci,un depanator)şi vei vedea dacă difuzoarele din spate au,sau nu, legătură cu cele două din faţă. Legatura ar trebui să fie din cîte un conductor cu două fire, astea pot să fie rupte din lipitură. Dacă nu au, atunci, poţi să lipeşti tu însu-ţi doua fire care apoi le ataşezi prin legătură "în paralel" celorlalte două difuzoare funcţionale.Mai există varianta cînd, pentru un design effect, aşa cum ai intuit, se amplasează membrane false.Ai să afli adevărul doar dacă ai curaj şi îndemînare şi desfaci boxa.Îţi urez succes.