| LeedX a întrebat:

Mi-am cumparat kit-ul tastatura + mouse de la PC Garage (Marvo KM400 >- http://www.pcgarage.ro/kit-tastatura-plus-mouse/marvo/km 800/ ). Dupa ce am asteptat 7 zile sa vina coletul, cand a venit am observat ca tastatura si mouse-ul trebuiesc conectate prin USB, tastatura a mers foarte bine dar cand am conectat mouse-ul se misca foarte greu si apoi se oprea, dar luminile mergeau. Am citit si pe internet si foarte multi ziceau ca le merge foarte bine si ca nu au intampinat astfel de probleme, eu cred ca este de la USB-ul calculatorului, dar vreau sa va aud si voua parerea. Daca aveti o solutie sa rezolv problema nu ezitati sa mi-o scrieti.

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Cred tot la fel. Vezi ss ai driverul de la chipset instalat. Incearca totusi si pe alt pc.

| kaizeNNN a răspuns:

Salut LeedX! Eu cred ca e de la USB-ul calculatorului tau, asa cum crezi si tu. Incearca sa bagi mouse-ul in locul tastaturii. Daca mouse-ul merge bine, atunci inseamna ca USB-ul calculatorului e de vina. Nu face conectiunea bine, de aceea ti se opreste.

| LeedX explică (pentru kaizeNNN):

Am bagat mouse-ul in fiecare USB in parte, incep sa cred ca toate cele 3 USB-uri ale calculatorului sunt defecte.