| iKireS a întrebat:

Salut, mi-am cumparat o placa video GTX 1060 6gb si acum cand deschid PC-ul ajunge pana la ecran-ul de login si ecranul se face negru, folosesc cablu hdmi to hdmi, am windows 8.1 se poate sa fie de la asta?

6 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Nu, mie mi se pare mai mult o problema la drivere.

| elcosmin a răspuns:

Este posibil ca placa video sa nu fie compatibila cu windows 8. Si eu am patit ceva de genul cu o alta placa, pana cand am schimbat windows ul. Bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. poate ai o sursa prea slaba.
2. esti sigur ca ai bagat hdmi-ul in placa video si nu in aia de baza? Portul de la placa video e unde am incercuit cu rosu http://imgur.com/a/aImEM

| Andersen2k18 a răspuns:

E posibil sa fi instalat aiurea driverul plăcii video. Incearca sa il reinstalezi.

| DoctorWh0 a răspuns:

Fa update la Windows 10, e mult mai bun si mai stabil. Cat despre problema ta, foarte probabil ai pus cablul hdmi unde nu trebuie, sursa e prea slaba, sau windows-ul e stricat.

| ArmywCode a răspuns:

Driver, windows, sau placa de baza prea slaba.