| Casillas_Mihai_1996 a întrebat:

Mi-am cumparat o placa video noua Asus radeon r7 250 si cand o pun nu se vede nimic pe monitor desi la altcineva merge, dupa care am incercat alta placa video la mine si a mers. Am placa de baza gigabyte ga-h61m-ds2.Va rog ajutati-ma!

7 răspunsuri:
| miTzuliK93 a răspuns:

Ce placa de baza ai?

| Casillas_Mihai_1996 explică (pentru miTzuliK93):

Pai am spus in intrebare gigabyte ga-h61m-ds2

| AtomicTH a răspuns:

S-ar putea sa fie de vina placa de baza smug uitate pe siteul fabricantului si vezi specificatiile si dupa comparale cu cerintele placii

| Casillas_Mihai_1996 explică (pentru AtomicTH):

Am vorbit cu cel de la care am cumparat placa si a zis ca placa de baza este buna, nu are cum sa nu mearga.

| miTzuliK93 a răspuns (pentru Casillas_Mihai_1996):

Din ce vad eu in specificatiile placii tale de baza, are si o placa video integrata in aceasta. Ce cred eu ca ar trebui tu sa faci e sa te duci in BIOS si sa dezactivezi acea placa integrata, lasand-o doar pe cea dedicata (ASUS) sa functioneze. A, inca ceva, sa fii si sigur ca placa video este compatibila cu placa de baza.

| Casillas_Mihai_1996 explică (pentru miTzuliK93):

Daca pe placa mea scrie ca are direct x 10.1 si placa are alt direct x este vreo problema?

| miTzuliK93 a răspuns (pentru Casillas_Mihai_1996):

Nu cred, e ok.