| Adrian2666 a întrebat:

Salut mi-am cumparat recent un pc ( Placa de baza Gigabyte Z77-DS3H rev 1.1
Procesor i3-3220 3.3 Ghz
Memorie 8GB (2x4GB) Kingston Hyperx Beast 1600MHz
HDD 500GB WD Blue
Sursa Sirtec High Power HPC-400-H12S
Carcasa Vento A8 )
Acum as vrea sa ii pun si o placa video pana in 600 lei, ce placa mi-ati recomanda, pe care bineintelesc sa ii faca fata tot sistemul sursa fara probleme.?

6 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

GTX 1050 - Transmite doar semnal digital.
GTX 750 TI - Transmite semnal digital si analogic.
Depinde de monitorul tau, vreau sa ne spui ce intrari video are!

| Adrian2666 explică (pentru CPAElites):

Are Vga cablu dintra cela albastru, am gasit si eu placa asta (Nvidia Geforce GTX 650 ( Palit ), 1 gb, 128 bit, gddr 5 cu alimentare 6 pini ) pe olx si as vrea sa o cumpar crezi ca ar fi bine daca as luao?

| CPAElites a răspuns (pentru Adrian2666):

Nu merita, e veche si slaba.
Iti recomand GTX 750 TI, scoate de doua ori mai multe puncte in teste si nu are nevoie de alimentare separata ( 6 pini ).

| Adrian2666 explică (pentru CPAElites):

Mda pana la urma am dat comanda de ce mentionata mai sus GTX 650 Palit de pe olx ( pretul ma determinat acesta fiind de doar 150 lei ), crezi ca va face fata sistemul, cam ce jocuri voi putea juca?

| DavidoffUser a răspuns:

Amd Rx 460. E 500 de lei și e cea mai buna pentru banii ăștia.varianta 1050 de la nVIDIA e mai scumpă și are aceeași performanta. Placa scoate 80 W full load.

| AndreiM77 a răspuns:

Uite aici un model bun si este putin mai ieftin:
http://www.cel.ro/c/M3FQN1ouRXlK