| catalinutz1288 a întrebat:

Mi-am cumparat un calculator nou si vreau sa recuperez toate datele de pe hard disk'ul celalalt doar ca am o problema. Celalalt calculator e destul de vechi si nu se potriveste hard disk'ul celalalt cu calculatorul pe care il am acum, nu se potrivesc mufele. Pot face ceva anume sa-mi recuperez datele de pe celalalt hard disk?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca Hard-ul vechi este pe IDE ( vezi pe Google imagini ), se poate cumpara un adaptor IDE - SATA.

| catalinutz1288 explică (pentru anonim_4396):

Hard disk'ul vechi e Western Digital si scrie pe el,, Enhanced IDE Hard Drive "

| 00SweetTweety00 a răspuns:

Heythinking e un pic complicat love struck sfatul meu ar fi sa incerci sa copiezi datele pe CD love struck
Succes love struck

| catalinutz1288 explică:

Am uitat sa precizez ca celalalt calculator mi s-a stricat si nu se mai poate porni. De aceea mi-am achizitionat unul nou.

| anonim_4396 a răspuns (pentru catalinutz1288):

In cazul in care hardul este inca functional si vrei sa-l pastrezi, singura solutie e sa cumperi si eventual sa te interesezi cum se foloseste un adaptor IDE - S ATA.

| MarikkDubstepLover a răspuns:

Copiaza tot ce ai in hard, pe o memorie externa, sa-ti ajunga, vreo 200-300 gb, depinde ce jocuri aveai pe acolo sau chestii, nu e scumpa o memorie externa happy bafta!