| George12356456 a întrebat:

Mi-am cumparat un laptop Dell inspiron 3567 si nu stiu cum sa imi dau seama daca foloseste placa video integrata sau pe cea dedicata. Driverele le-am instalat, insa in dxdiag la display arata tot "Intel hd grafics". Cum pot sa imi dau seama?

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Sunt doua variante: cea cu placa dedicata si cea cu placa doar integrata. Cele cu placa dedicata au sistemul Turbo boost. Adica placa dedicata se activeaza singura cand trebuie. Daca vrei poti sa pui o poza (un printscreen) facut la Graphics Card din GPU-Z.