| DdDdH a întrebat:

Salut, mi-am cumparat un laptop Lenovo care are placa video dedicata amd radeon m230 de 2GB si Intel hd graphics 4400. Ne stiind le-am intalat pe ambele, iar acum la dxdiag imi apare Intel HD Graphics Family 3800mb, intrebarea este daca laptopul acum le foloseste pe ambele?

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

Ne stiind le-am intalat pe ambele...pai nu trebuiau instalate? Sau producatorul le-a pus de prost acolo? Le foloseste cand vrea el, in functie de aplicatie!

4 răspunsuri:
| Zaygon a răspuns:

Vezi ca trebuie sa sai amd center, atunci e istalata si cealalta. Si cand dai clik dreapta ai swicible graphic option.

| DdDdH explică (pentru Zaygon):

Ok, am asta cand dau click dreapta. Trebuie sa mai modific ceva, sau acum imi foloeste ambele placi?

| Zaygon a răspuns (pentru DdDdH):

Din meniul ala configurezi in ce aplicatii sa ruleze placa video dedicata.

| Nustiucinece a răspuns:

Salut, HD Graphics Family se ocupa de desktop in jocuri daca placa video este buna. Ai putea folosi programul TechPowerup GPU-Z si intri intr-un joc pornesti programul si selectezi amd si o sa vezi daca o foloseste.