| Sebastian_Seby_1996_QYr8 a întrebat:

Salut, mi-am cumparat un monitor dar nu se vede pe tot, adica marginile sunt subtiri si partile de sus si de jos la fel, dar ecranul nu se vede, tot adica se vede o linie neagra pe toate partile si nu stiu cum, ca din setari arata doar 1920x1080 si nu stiu cum pot sa il fac sa se vada pe tot fara acele bare negre.

2 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Ce model mai exact? Pune o poza (nu printscreen) la ceva full complet, sa vedem daca e ideea de "resize" sau altceva.

| dannyel86 a răspuns:

Ce fel de model e monitorul? Uita-te la eticheta lui, ca sa intelegem cum sa te indrumam.
Fiecare monitor are niste butoane de ajustare manuala a imaginii, pentru ca ea sa se vada pe tot ecranul. Exista insa si un buton (la unele modele) prin care ajustarea se face automat. Printr-o simpla apasare pe acesta, imaginea este redata corect, pe intreg ecranul.
De aceea am intrebat de modelul monitorului, ca sa aflam daca poti ajusta automat imaginea sau trebuie sa o faci manual, pas cu pas.